Prof. Dr. Tamer Demir Antalya göz doktoru

Prof. Dr. Tamer DEMİR Antalya’da göz doktoru olarak hizmet vermektedir. 2022 yılından itibaren faaliyetlerine Antalya’da yer alan kendi göz kliniğinde devam etmektedir. Uzmanlığı neticesinde “oküloplastik cerrah” ünvanına sahip olan Prof. Dr. Tamer DEMİR göz ve göz kapağı çevresindeki tüm dokulara ileri düzey cerrahi işlem yapabilmektedir. Başta üst göz kapağı estetiği, alt göz kapağı estetiği, kaş kaldırma estetiği, badem göz estetiği ve göz çevresindeki tüm dokuları kapsayan her türlü cerrahi işlem olmak üzere göz hastalıklarının tanı ve tedavisi konularında hizmet sunmaktadır.

İçindekiler

 1. Prof. Dr Tamer Demir Kimdir?
  1. Mezuniyet ve Mesleğin İlk Yılları
  2. Uzmanlık Sürecinden Profesörlüğe Uzanan Yol     
  3. Tıp Fakültesi Dekanlığı
  4. Anabilim Dalı Başkanlığı
  5. Özel Göz Kliniğine Geçiş

Mezuniyet ve Mesleğin İlk Yılları

Prof. Dr. Tamer DEMİR 1991 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Mezuniyetinin hemen ardından, 1991-1992 yılları arasında Kayseri Sarız Merkez Sağlık Ocağı Hekimi olarak görev yapmıştır. 1992-1993 yılları arasında Antalya Kaş Verem Savaş Dispanser Hekimi olarak hizmet vermiştir.

Uzmanlık Sürecinden Profesörlüğe Uzanan Yol     

1994-1998 yılları arasında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak görev yapmasının ardından 1998 yılında Yardımcı Doçent Doktor ünvanını almıştır. Yardımcı Doçentlik görevini 2005 yılına kadar sürdürmüş, 2006 yılında Doçentlik ünvanını almaya hak kazanmıştır. 2012 yılına kadar Doçent Doktor ünvanı ile Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalında hizmet vermiş ve 2012 yılında Profesör Doktor ünvanını almış ve 2012-2017 yılları arasında Profesör Doktor ünvanı ile Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalında hizmetlerine devam etmiştir.

    Tıp Fakültesi Dekanlığı

 2017-2021 yılları arasında Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalında görev yapmıştır. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde geçirdiği bu süre zarfında Prof. Dr. Tamer DEMİR Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı görevine layık görülmüştür.

Görev süresince pek çok başarıya imza atan Prof. Dr. Tamer Demir’in başarılarının en önde geleni, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni uluslararası standartlara uygun hale getirip bu fakülteye akreditasyon sertifikası kazandırmış olmasıdır.

Anabilim Dalı Başkanlığı

2021 yılında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalında görev yapmıştır. Buradaki görev süresi boyunca da Prof. Dr. Tamer DEMİR Anabilim Dalı Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Özel Göz Kliniğine Geçiş

 2022 yılından bu yana özel sektöre geçiş yapmış ve hizmetlerine bu bağlamda devam etmektedir.

Tanı ve tedaviler için tıklayınız.

KARİYER

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi, Antalya

Kayseri Sarız Merkez Sağlık Ocağı Hekimi

Antalya Kaş verem Savaş Dispanser Hekimi

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı, Araştırma Görevlisi

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı, Yrd. Doç. Dr.

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı, Doç. Dr.

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı, Prof. Dr.

Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi, Dekan

ALKÜ Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı, Anabilim Dalı Başkan

Kendi Özel Kliniği


              EMİN ELLERDESİNİZ